Bugünkü hava durumu açıklandı! 15 ilde çok kuvvetli kar yağışı geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugünkü hava durumu açıklandı. Açıklanan hava durumuna göre 15 ilde çok kuvvetli kar yağışı bekleniyor.

17 Şubat 2021 Çarşamba 10:12
405 Okunma
Bugünkü hava durumu açıklandı! 15 ilde çok kuvvetli kar yağışı geliyor

Bugünkü hava durumu ile ilgili olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminler açıklandı.

15 İLDE ÇOK KUVETLİ KAR YAĞIŞI GELİYOR

Açıklanan hava durumu tahminlerine göre, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri ile Bursa’nın kuzey kesimleri, İç Anadolu’nun doğusu, Ordu, Giresun ve Tokat çevreleri, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ile Malatya, Erzincan, Bitlis ve Muş çevreleri ile Tunceli, Bingöl, Hakkari ve Şırnak’ın yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı bekleniyor.

ÇIĞ OLUŞMA RİSKİ VAR

Başta İstanbul olmak üzere Marmara bölgesi ile ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın kuzey, kuzeydoğulu yönlerden Marmara ve Akdeniz’de kuvvetli (40-60 km/sa), Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu’nun güneyinde fırtına, yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/sa); Doğu Anadolu’da güney ve güneydoğulu yönlerden fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ZİRAİ DON UYARISI

Yurdumuzun kıyı kesimlerinde hafif, iç kesimlerinde orta, yer yer kuvvetli zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

MARMARA
Çok bulutlu, doğusunun akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kocaeli, Sakarya ve Yalova ile Bursa’nın kuzey ve doğu çevrelerinde yer yer yoğun olması, bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 1°C
Çok bulutlu

İSTANBUL °C, 4°C
Çok bulutlu, Avrupa Yakası hafif olmak üzere, il geneli kar yağışlı

KIRKLARELİ °C, 2°C
Çok bulutlu

KOCAELİ °C, 3°C
Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, İç Ege’nin kuzey kesimleri ile Afyon’un doğu çevrelerinin bu sabah saatlerinde hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden fırtına, yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, -3°C
Çok bulutlu, doğu çevreleri sabah erken saatlerde hafif kar yağışlı

DENİZLİ °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

MANİSA °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu, kuzey çevreleri sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Orta Akdeniz’in iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in yağışlı geçeceği; yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden fırtına, yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

ADANA °C, 13°C
Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu

HATAY °C, 11°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ISPARTA °C, -2°C
Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde doğusu kar yağışlı

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney kesimlerinde kuzeyli yönlerden fırtına, yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA °C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu

ÇANKIRI °C, -3°C
Çok bulutlu, kuzey çevreleri hafif kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu

KONYA °C, -1°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı

BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, iç kesimlerde hafif olmak üzere, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU °C, -2°C
Çok bulutlu, aralıklı ve hafif kar yağışlı

DÜZCE °C, 1°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

KASTAMONU °C, -3°C
Çok bulutlu, aralıklı ve hafif kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 2°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Ordu, Tokat, Giresun çevrelerinde yoğun kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 0°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

RİZE °C, 4°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

SAMSUN °C, 2°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

TRABZON °C, 4°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri ve kuzeybatısı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZİNCAN °C, 5°C
Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

ERZURUM °C, 3°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KARS °C, 5°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

VAN °C, 5°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

GAZİANTEP °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

SİİRT °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ŞANLIURFA °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

DENİZLERDE HAVA
Batı Akdeniz’de kuvvetli fırtına; Güney Ege ve Doğu Akdeniz’de fırtına; Doğu Karadeniz ve Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, doğusu güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Doğu Karadeniz’in doğusu 3,0m; Görüş: İyi.

MARMARA
Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

EGE
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, güneyi sabah saatlerinde 5 ila 7; Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 5 ila 7, güneyi 6 ila 8 kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi.

AKDENİZ
Hava Durumu: Çok bulutlu, Doğu Akdeniz’in doğusu yağmurlu; Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 7 ila 9, doğusu kuzeydoğudan 5 ila 7; Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8, doğusu kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 4,0 ila 5,0 m, doğusu yer yer 3,0 m; Görüş: İyi, fırtına anında orta.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 0,75 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.