Vefa Destek Grubunda Yer Alan Öğretmenlere Hizmet Puanı Verilecek Mi ?

  • 08 Mayıs 2020 Cuma

Vefa destek grubunda yer alan gönüllü öğretmenlere ek hizmet puanı verilecek mi ? Vefa destek grubunda yer alan öğretmenlere maaş ikramiyesi verilecek mi ?

2000 Öğretmen Gönüllü Hizmet Veriyor 

Vefa destek grubu çalışmalarında öğretmenler hizmet vermeye yardım götürmeye devam ediyor.Yaklaşık 2000 öğretmenin gönüllü olarak yer aldığı vefa destek grupları kimi zaman çağrı telefonlarının başında oldu, kimi zaman alışveriş yaparak evlere hizmet götürdü, kimi zaman ise maske dağıttı. Yapılan bu hizmetten dolayı takdir ve teşekkür toplayan öğretmenler, toplumun vazgeçilmez bir yapı taşı olduklarını bir kez daha kanıtlamış oldu.

 Öte yandan bazı valilikler ve kaymakamlıklar, fedakarca hizmette bulunan bu öğretmenleri başarı belgesi ile onurlandırdı.

Bakan Ziya Selçuk'tan Müjde Bekleniyor 

 Milli Eğitim Bakanlığı ve özellikle milli eğitim bakanı Ziya Selçuk’tan bu öğretmenleri onure etmeleri ve küçük bir hediye vermeleri bekleniyor. Vefa gruplarında böyle bir talep olmasa da gelecek zamanlarda bu öğretmenlerin hizmet aşkı ile görevlerine ve verilecek her göreve talip olmaları ve onurlandırılmaları için ek hizmet puanı verilmesi gündeme geldi.

 İl ve ilçelerde vefa destek gruplarında yer alan öğretmenlere 5 hizmet puanı, başarı belgesi, 1 maaş ikramiye gibi ödüller öne çıktı. Söz konusu durumla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bir müjde beklenmektedir.

Meb haberlerinin yer aldığı öğretmen grubunda yer almak için TIKLA VE KATIL

Yorumlar(0)

Yorum Yap

Yorum Yap

En Popüler