500.000 Öğretmen İçin Uzaktan Eğitim Programı Başlıyor

  • 14 Mayıs 2020 Perşembe

Milli Eğitim Baknalığından bir sondakika duyurusu yayımlandı ve 500.000 öğretmen için eğitimlerin başlatılacağı takvim açıklandı.İşte Detaylar.

500 Bin Öğretmene Eğitim Başlıyor

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eğitimde, çocuğun ve toplumun gelişimine katkı sunan en önemli aktörün öğretmenler olduğunu ifade etti.

Öğretmenlerin desteklenmesi ve güçlenmesinin, kişisel ve mesleki ihtiyaçlarına yanıt veren sürdürülebilir bir öğrenme ağı ile mümkün olacağına işaret eden Boyacı, şu bilgileri verdi:
"Üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerin iş birliğinde hazırladığımız ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu tarafından akredite edilen eğitim programlarımızı online ortama taşıdık. 2023 Vizyon Belgesi'nde öğretmenlerimize mesleki gelişim programlarını online platforma taşıyacağımıza ve öğretmenlerimizin tamamının erişimine açacağımıza dair verdiğimiz sözü gerçekleştirdik. Pandemi süreci öncesinde alt yapısını kurduğumuz online eğitimleri hızlandırarak mesleki gelişim programlarını uzaktan eğitim sistemine uygun olarak yapılandırdık."

Boyacı, dijital girişimcilik, bilgi işlemsel düşünme becerileri, proje danışmanlığı, İngilizce öğretimi, müze ve afet eğitimleri ile yapay zekadan dijital güvenliğe bilişim alanında hazırlanan ulusal ve uluslararası akredite sertifikalı uzaktan eğitim programlarının öğretmenlerin başvurusuna açıldığını vurgulayarak, "18 Mayıs-1 Eylül tarihleri arasında 500 bin öğretmen ve okul yöneticimiz için Türk eğitim tarihinin en büyük uzaktan eğitim mesleki gelişim programını başlatıyoruz." değerlendirmesini yaptı.

EĞİTİMLER NE ZAMAN BAŞLIYOR HANGİ EĞİTİMLER VAR EĞİTİM TAKVİMİ 

Eğitimler uzaktan eğitim şeklinde başlayıp EBA üzerinde gerçekleşecek ve 18 Mayıs- 1 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.Eğitim takvimine hangi eğitimlerin yer aldığına göz atmak için aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Meb haberlerinin yer aldığı öğretmen grubunda yer almak için TIKLA VE KATIL

İŞTE EĞİTİM TAKVİMİ 

Yorumlar(0)

Yorum Yap

Yorum Yap

En Popüler