Seminerler İçin Zoom Kullanma Kılavuzu

  • 21 Haziran 2020 Pazar

Öğretmenler için yarın başlayacak olan seminer programları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmıştı.Online olacak seminerler için öğretmenlerden bazı idareciler zoom programının kurulu olmasını isteyip aksaklık yaşanmaması adına önlem alınmasını belirtmişler ve @ogretmenmedya instagram hesabımıza bu konu ile alakalı çok fazla soru ve talep geldi bizlerde öğretmen arkadaşlar için zoom programı kullanma kılavuzunu ogretmenmedya.com olarak hazırladık.

ZOOM KULLANMA KILAVUZU

1. Programı İndirme: Zoom programını https://zoom.us/support/download adresinden indirebilirsiniz. Mobil cihazlarınıza indirmek için App Store veya Google Play uygulama marketlerinden “Zoom Cloud Meeting” aratarak ulaşabilir ve cihazlarınıza kurulumunu kolaylıkla sağlayabilirsiniz. ( Toplantıya Bilgisayar ile bağlanmanız daha sağlıklı olacaktır.)

2. Bilgisayara Yükleme: Verilen adresten indirmiş olduğunuz “ZoomInstaller.exe” dosyasına çift tıklayarak çalıştırdığınızda, aşağıdaki pencereyi göreceksiniz. İndirme tamamlandığında Zoom programı bilgisayarınıza yüklenmiş olacaktır.

3. Zoom programını çalıştırma: Yüklemiş olduğunuz programı aşağıdaki görselde olduğu gibi bilgisayarınızın arama bölümünde programın ismini arattıktan sonra, gelen programa tıklayarak çalıştırabilirsiniz.

4. Toplantıya katılma: Toplantıya katılım sağlamanız için birden fazla yolu kullanabilirsiniz.

     1.yol: Programı çalıştırdıktan sonra karşınıza gelen “Join a Meeting” e tıklayınız. Gelen pencerede sizinle paylaşılan Meeting ID numarası ve Ad soyad girdikten sonra “Join” butonuna basarak toplantıya giriş sağlayabilirsiniz.

     2.yol: Toplantıya katılım için sizinle paylaşılan ID numarası ile birlikte gelen linke tıklayarak da katılım sağlayabilirsiniz.

BİLGİ 1: Toplantıya giriş “Enter your name (Ad soyad)” kısmı, “Ad SOYAD - Okul Adı” şeklinde olmalıdır. Örneğin “Mehmet EFEOĞLU- Atatürk Ortaokulu” gibi.

BİLGİ 2: Toplantıya girerken “Meeting ID numarası ve Ad soyad” girdikten sonra “password” parola kısmı gelirse size verilen parolayı buraya girerek toplatıya katılabilirsiniz.

NOT: Toplantıya katılım sağlamanız için üyelik oluşturmanıza gerek yoktur. Yalnızca size verilen Meeting ID numarasını bilmeniz yeterli olacaktır.

5. Toplantıya Kabul Edilme: Toplantıya, Herhangi bir aksaklığa ve zaman kaybına sebebiyet vermemek için size bildirilen toplantı saatinizden en az 10 dakika önce katılım sağlayınız. Toplantı Davet usulü ile yapılacağından dolayı size bildirilen saat dışında toplatıya girmeye çalışmayınız.

6. Teknik Konular: Toplantı öncesi bilgisayarınızın kamera ve mikrofonunun çalıştığından emin olunuz. “Laptop” veya “All in One” bilgisayar kullanıyorsanız kamera ve mikrofon sürücülerinin yüklü olduğunu kontrol ediniz. Masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız ise harici kamera ve mikrofon temin ediniz. Toplantıya herhangi bir teknik konudan dolayı katılamama sizin sorumluluğunuzdadır.

Meb haberlerinin,sınav görevlerinin yer aldığı öğretmen grubunda yer almak için TIKLA VE KATIL

Yorumlar(1)

  • Yasemin-Sönmezet

    Bu uygulama da sizin görüntümüzü alıyorlar ve kredi kartlarından para çekiyorlar


Yorum Yap

Yorum Yap

En Popüler