Vaka Sayılarında Korkutan Artış İlçede 308 Kişi Karantinada

  • 08 Temmuz 2020 Çarşamba

Tüm Dünyanın olduğu gibi ülkemizinde gündeminden düşmeyen korona virüs ile mücadele sıkı önlemler altında devam ediyor.Normalleşme sürecinin 1 Haziran itibari ile başlamasının ardından vaka sayılarında artışlar yaşanmaya başladı.1 Temmuzdan itibarende düğünler başladı ve vatandaşlarımızda yaz aylarınında gelmesi ile birlikte bir rehavet havası oluşmaya başladı.

Vaka sayılarındaki artışın yaşandığı şehirlerden birtanesi de Gaziantep.En son elde edilen verilere göre sadece 1 ilçede 308 kişi karantina altında.

 Konuyla ilgili kritik açıklama Nizip Kaymakamlığı'ndan geldi. Gaziantep'in Nizip ilçesinde 308 kişi karantina altına alındı. Toplam da 77 hanede devam eden karantina uygulaması vatandaşları tedirgin ediyor.

Kaymakamlıktan yapılan açıklama ise şu şekilde:

İLÇEMİZDE 77 HANEDE 308 KİŞİ KARANTİNA ALTINDA BULUNMAKTADIR.İLÇEMİZDE 07 TEMMUZ 2020 TARİHİNDE 7 HANEDE YAŞAYAN 31 KİŞİ DAHA MAALESEF KARANTİNA ALTINA ALINMIŞTIR.
İLÇEMİZDE 07 TEMMUZ 2020 TARİHİ İTİBARI İLE 3 HANEDE YAŞAYAN 8 KİŞİNİN KARANTİNASI SONA ERMİŞTİR.

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜMÜZ FİLYASYON EKİPLERİ NİZİP GENELİNDE RASTGELE ÖRNEK ALARAK KORONAVİRÜS TESTİ YAPMAKTADIR

SAĞLIK EKİPLERİMİZE YARDIMCI OLMANIZ KENDİNİZİN, SEVDİKLERİNİZİN VE TOPLUMUMUZUN ADINA BÜYÜK ÖNEM ARZETMEKTEDİR.

01 HAZİRANDA BAŞLAYAN NORMALLEŞME SÜRECİ KAPSAMINDA KENDİNİZİN VE AİLENİZİN SAĞLIĞI İÇİN LÜTFEN SOSYAL MESAFE KURALLARINA (EN AZ 1,5 METRE, 3-4 ADIM). MASKE TAKMAYA ÖZEN GÖSTERİLMESİ VE HİJYEN KURALLARINA UYUNUZ.

KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR

 

Yorumlar(0)

Yorum Yap

Yorum Yap

En Popüler