20 Bin Atama Kadro Dağılımı

  • 22 Aralık 2019 Pazar

Öğretmen adaylarının merakla beklediği atama haberi milli eğitim bakanlığı tarafından duyruldu.Buna göre başvuruların 6-10 Ocak 2020 de başlayacağı belirtildi.Toplamda 19921 öğretmenin alınacağı atamada branş bazında sıralama tabloda belirtildiği gibi olacaktır. Adayları sevindiren bir açıklama ve sitedikleri bir rakam olmaması nedeniyle twitter üzerinden ek atama için gündem oluşturuldu ve oluşturulmaya devam ediliyor.

 

 

İşte Atama Tablosu : 

 

 

 

Buna göre öğretmen adaylarının sözlü mülakata alınacakları tarih 5-22 Şubat 2020 , sözlü mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarih 25 Şubat 2020, tercihler 9-13 Mart 2020, atamalar ise 18 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilecektir.

 

 

Atama sayısının 20 bini bile bulmadığından şikayetçi olan öğretmen adayları twitter üzerinden bakan Ziya Selçuk'u istifaya davet ettiler ve gündemde yerlerini aldılar.Bunun üzerine ek atama olup olmayacağına dair söylentiler konuşulmaya başlandı.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğanın atama açıklamasından 3 saat önce yapmış olduğu açıklamada dikkatlerden kaçmayan bir detay vardı , Atama takvimi iyi ayarlanmalı diye konuşan Erdoğan ikinci bir atamanın da olacağının sinyalini verdi. 

Yorumlar(0)

Yorum Yap

Yorum Yap

En Popüler