Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru Detayları

  • 03 Ocak 2020 Cuma

Öğretmen adaylarınınn merakla beklediği atama haberinin üzerine şimdi adaylar atama için mülakat başvuruları yapmaya hazırlanıyor.20 bin öğretmenin atanacak ve sözlü mülakata 3 katı olan 60 bin öğretmen çağırılacak.Başvuru için KPSS'den en az 50 puan ve üzeri alan adaylar başvuruda bulunabilcek.

 

Sözleşmeli öğretmenlik için mülakat başvuruları ne zaman ?  Mülakat için adaylardan istenecek belgeler nelerdir ?

 

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat başvuruları 6-10 Ocak 2020 tarihleri arasında ön başvurular alınacak,sözlü sınav merkezleri ilan edilecek,sözlü sınav merkezi tercihleri alınacak.

Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri ise 21 Ocak 2020 de belli olacak.

Sözlü Sınavlar 5-22 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacak. Sözlü sınav merkezleri, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya, Mardin, Kocaeli, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van'dır.
 

Sözlü Sınav Sonuçları 25 Şubat 2020 tarihinde ilan edilecek. Sözlü Sınav Sonuçlarına İlişkin İtirazlar 26-28 Şubat 2020 tarihleri arasında alınacak. Sözlü Sınav Sonuçları İtirazlar 6 Mart 2020 tarihinde sonuçlandırılacak. Atama tercihleri 9-13 Mart 2020 tarihleri arasında alınacak. Atama sonuçları 18 Mart 2020 tarihinde açıklanacak.

 

SÖZLEŞMELİ MÜLAKAT BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER 

 

Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği ya da edevlet üzerinden aldıkları diploma belgesi, Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği, Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi, Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.), Adaylardan başvuruda sağlık, askerlik ve adli sicil durumlarına ilişkin belge istenmeyecek, Elektronik Başvuru Formunda beyan alınacaktır.

 

Ayrıca başvuruda bulunacak adayların en çok merak ettiği durumlardan biri vekalet verip yerimize başvuru yaptırabilir miyiz.? Evet arkadaşlar vekalet verip başvuru yaptırtabilirsiniz.

 

Facebook grubumuz : https://www.facebook.com/groups/919236495145304/    

İnstagram adresimiz : https://www.instagram.com/ogretmenmedya/

Yorumlar(0)

Yorum Yap

Yorum Yap

En Popüler