Atama Bekleyen Öğretmen Adayları Ankara'da

  • 19 Ocak 2020 Pazar

Atama bekleyen binlerce öğretmen adayları Ankara'da toplandı.Türkiye'nin her yerinden kilometrelerce yollardan gelen öğretmen adayları seslerini duyurmak için Ankara'da bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Öğretmen Adayları 40 bin Atama İçin Ankara'da

Atama bekleyen binlerce öğretmen adayı bugün Ankara ulusta bir araya geldi.40 bin ek atama talebinde bulunan öğretmen adayları yaptıkları basın açıklamasıyla başkan Recep Tayyip 'a, Maliye Bakanı Berat Albarak'a ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a seslendi.

Türkiye'de şuan yaklaşık 100 bin ücretli öğretmenin görev yaptığını ve bu nedenle 20 bin atamanın yetersiz olduğunu dile getiren adaylar ek atama talep ettiler.

Gün içerisinde twitterda da gündem oluşturan öğretmen adayları #ÖğretmenBugünAnkarada hastagi ile binlerce twitt atarak seslerini sosyal medya da duyurmaya çalıştı.

Atama bekleyen öğretmenlerin basın açıklamasına destek olmak için etikete tweet atıyoruz. 40 bin ek atama haktır @ziyaselcuk  #ÖğretmenBugünAnkarada

Basın açıklaması için kilometrelerce yol giden öğretmen arkadaşlarımızdan şuanda yolda olanlara kazasız belasız ailelerine kavuşmalarını temenni ediyor en kısa zamanda ek atamanın geleceğini ümit ediyoruz.

 

Facebook grubumuz : https://www.facebook.com/groups/919236495145304/    

İnstagram adresimiz : https://www.instagram.com/ogretmenmedya/

Yorumlar(2)

  • Kaan-Öksüz

    Arkadaşlar lütfen herkes twitter dan paylaşım yapsın sesimizi duyuralım artık #ÖğretmenBugünAnkarada bu hastag ile paylaşım yapalım çok zor değil


  • Sinem-Soylu

    Ya 100 bin ücretli ne demek yaa :( 20 bin atama ne yetecek :((((


Yorum Yap

Yorum Yap

En Popüler