Depremde Son Durum

  • 26 Ocak 2020 Pazar

Elazığda meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 35 e yükselirken yaralanan vatandaşlarımızın sayısı ise 1607 olarak açıklandı.Göçük altından kurtarılanların sayısı ise 45 olarak Cumhur başkanı yardımcısı Fuat Oktay tarafından açıklandı.Öte yandan deprem sonrası provakatif paylaşımlarda bulununulan sosyal medya hesaplarına yönelik incelemelerin de başlatıldığı belirtildi.

Elazığ Depreminde Son Durum

Dün öğle saatlerinde Mustafa Paşa mahallesindeki yıkılan binadan 47 yaşındaki Nazmiye Düşmez sağ olarak çıkarılırken bugün aynı binadan maalesef acı haber geldi.Nazmiye düşmezin annesi (Sakine Düşmez-65) bugün enkaz altından ölü olarak çıkarıldı.

Sürsürü mahallesinde yıkılan dilek apartmanında ise 6 kişiye ulaşma çalışmaları ekipler tarafından halen devam etmektedir.

AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre 7.505 çadırın bölgeye ulaştığı bildirilirken ihtiyaç duyulan 4.221 çadırın ise dağıtımının ve kurulumunun tamamlandığı belirtildi.380 personelin katıldığı ve devam eden hasar tespit çalışmaları kapsamında 1.521 bina incelendiği bildirildi. Şu ana kadar yürütülen çalışmalar sonucunda; 76 binanın yıkıldığı, 645 binanın ağır hasarlı olduğu belirlendi.

Elazığ şehir merkezinde halihazırda 3 bina enkazında arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Çalışmalar toplam 3 bin 733 personel, 554 araç, 17 arama kurtarma köpeği ve 5 hava aracıyla devam etmektedir. İhtiyaç durumunda kullanılacak iş makineleri, AFAD koordinasyonunda görevlendirilirken, bölgede AFAD koordinasyonu dışında herhangi bir iş makinesi çalıştırılmamaktadır.”

Elazığ İçin Türkiye Seferber Oldu

Elazığda meydana gelen depremin ardından Türkiye adeta seferber oldu.Yurdun hemen hemen her yerinden Elazığ ve Malatya daki vatandaşlarımız için gerek Kızılay aracılığı ile gerekse sosyal medya hesapları üzerinden yardımlar yağmaya başladı.Dün akşam saatlerinde ise arama kurtarma ve yardım ekibiyle birlikte kardeş ülke Azerbeycan'dan da bir uçak Elazığ'a iniş yaptı.

İşte depreme ait bazı görüntüler...

 

Daha fazla bilgi ve belgeden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki adreslerden bizi takip etmeyi unutmayın.

Facebook grubumuz : https://www.facebook.com/groups/919236495145304/    

İnstagram adresimiz : https://www.instagram.com/ogretmenmedya/

 

Yorumlar(0)

Yorum Yap

Yorum Yap

En Popüler