Yaz Tatili Süresi Düşüyor Mu ?

  • 02 Şubat 2020 Pazar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı bir televizyon programında tatil süreleriyle alakalı düzenlemelerin olacağı yönünde mesajlar verdi.

YAZ TATİLİ 15 GÜN DAHA KISALABİLİR

2023 vizyon belgesi koyduk. Her ay her yıl neyi nasıl yapacağımızı gösterdik. Bu ay kural değişecek mi diye düşünmesinler diye. Bir ülkede yaz tatili ne kadar uzarsa öğrenmede unutma artar. Öğretmen yıl içinde gerçekten çok yoruluyor. Dönem bittiğinde yoruldum diyor. Ara tatillerin asıl amacı öğretmenlerdir. Ve öğretmenlerle birlikte bu tatil dönemlerinde verimli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Öğrenci ve velilerden ara tatillerden memnunlar. 3 aylık yaz tatili gerçekten çok verimsiz ve çok uzun. Aklınıza gelen 30 ülkede bu kadar uzun 3 aylık yaz tatili yok. İleride sezona yaymak koşuluyla yaz tatili 15 gün daha kısalabilir.

Canlı yayınının ardından İhlas Haber Ajansı muhabirinin "Tatil sürelerinde yakın zamanda bir değişiklik olacak mı" sorusuna cevap veren Bakan Selçuk, yaz tatili süresinin şu aşamada değişmeyeceğini, aynı planlama doğrultusunda devam edileceğini söyledi.

Sosyal medya üzerinde sık paylaşımların yapıldığı bu konuda ogretmenmedya olarak konuya açıklık getirmek istedik.Mevcut durumda herhangi bir değişiklik olmayacak.

Sizlerde görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Son dakika öğretmen haberleri bilgi ve belgeden haberdar olmak için aşağıdaki adreslerden bizi takip etmeyi unutmayın.

Facebook grubumuz : https://www.facebook.com/groups/919236495145304/    

İnstagram adresimiz : https://www.instagram.com/ogretmenmedya/

Yorumlar(1)

  • Kemal-Bozdoğan

    Öğretmenler zaten yeterince tatil yapıyor. İyi olmuş!


Yorum Yap

Yorum Yap

En Popüler