Sınıf Rehberlik Programları Yenileniyor

  • 14 Şubat 2020 Cuma

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan 2023 Eğitim Vizyonu adı altında değişiklikler gelmeye devam ediyor.

DESTEKLEME KURSLARINDA DEĞİŞİKLİK

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden duyurulan habere göre Destekleme kurslarına tam 1500 soruluk destek paketi hizmeti erişime açılmıştı.Temel eğitimde 5,6,7.sınıflar için Türkçe,Matematik,Fen Bilimleri,Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,Sosyal Bilgiler ve İngilizce dersleri için ikinci destek paketinin açıklandığı haberine yer verildi.

Yine 2023 Eğitim Vizyonu alt yapısını hazırlama adına değişikliklerden bahseden bakan Ziya Selçuk Eba sistemi ile de fırsat eşitliliği adı altında güncellemelerin geldiğinide duyurmuştu.

SINIF REHBERLİK PROGRAMLARINDA DEĞİŞİKLİK

Milli Eğitim Genel Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar sonucunda okul öncesi eğitim gören öğrencilerden orta ölçekli öğrenim gören öğrencilere kadar her sınıf için sosyal-akademik ve duygusal kariyer gelişim alanlarını kapsayan sınıf rehberlik programları hazır hale getirilmiştir.

Yenilenen rehberlik programları http://mufredat.meb.gov.tr/TaslakProgramlar.aspx adresi üzerinden  öğretmenlerimizin, akademik çevrelerin ve ilgililerin görüşlerine sunulmuştur. Taslak programlar anılan web adresinde 12-21 Şubat 2020 tarihlerinde saat 18.00'a kadar askıda kalacaktır.

Bizleri aşağıdaki sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz.,

ANDROİD UYGULAMAMIZ-->>>> TIKLAYIN

FACEBOOK GRUBUMUZ---->>>> TIKLAYIN

İNSTAGRAM ADRESİMİZ---->>>> TIKLAYIN

Yorumlar(0)

Yorum Yap

Yorum Yap

En Popüler