2020 Ek Ders Tablosu

  • 15 Şubat 2020 Cumartesi

Ek Ders Nedir ?

Öğretmenlerin maaşları karşılığında girdikleri ders saatinin üzerine girdikleri derse ek ders denir.Öğretmenler maaşları karşılığında haftada 15 saat derse girmektedirler.Bu 15 saatin üzerine girdikleri ders saati başına ek ders ücreti öğretmenlere ödenmektedir.

Ek Ders Nasıl Hesaplanır ?

Haftalık girilen ders saati 9-19 arası ise (1 Saat planlama ve hazırlık ücreti)

Haftalık girilen ders saati 20-29 arası ise (2 Saat planlama ve hazırlık ücreti)

Haftalık girilen ders saati 30 saat ise (3 Saat planlama ve hazırlık ücreti)

Ayrıca öğretmenin sınıf öğretmenliği veya kulüp rehber öğretmenliği görevi varsa 2 Saat ek ders ücreti alır her ikisi de varsa yine 2 saat ders ücreti alır eğer her ikiside yoksa bu 2 saatlik ek ders ücretini alamaz.

Ek ders saatlerini hesaplarken haftalık girilen takviye kursları da dahil edilmelidir.Ayrıca ek ders ücretleri özel eğitim öğretmenleri için %15,öğretmen yüksek lisans yapmış ise %5,öğretmen doktora yapmış ise %10 ve takviye kurslar için ise 2 kat daha fazla ödenir.

Hangi Durumlarda Ek Ders Ödenir-Ödenmez 

Son zamanlar kar tatili ile okulların tatil edilmesi üzerine öğretmen arkadaşların en çok merak ettikleri konuladan bir tanesi ise kar tatili olunca ek ders kesilir mi? 

-Hayır kar tatili valilik kararı ile olduğu için ek ders ücretiniz kesilmez.Aşağıdaki tablo da ek dersin ödenip-ödenmediği durumlar yer almaktadır.

 

Daha fazla bilgi ve belgeden haberdar olmak için bizi aşağıdaki sosyal medya adreslerimizden takip etmeyi unutmayın.

 

ANDROİD UYGULAMAMIZ-->>>> TIKLAYIN

FACEBOOK GRUBUMUZ---->>>> TIKLAYIN

İNSTAGRAM ADRESİMİZ---->>>> TIKLAYIN

Yorumlar(0)

Yorum Yap

Yorum Yap

En Popüler