Öğretmenlere 3 Yeni Sınav Görevi

  • 10 Mart 2020 Salı

Milli Eğitim Bakanlığından Öğretmenlere 3 Yeni Sınav Görevi Başvurusu Açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) için yapılacak sınav oturumlarında görevlendirmek için öğretmenlere başvuru ekranları açıldı.Sınavda görev almak isteyen öğretmenler başvurularını mebbis üzerinden gerçekleştirebileceklerdir.

21 Mart 2020 tarihinde 2 Oturum,22 Mart tarihinde ise 1 Oturum olmak üzere toplamda 3 oturum için başvurular açılmıştır.Sınav görev başvuruları ise 13 Mart 2020 saat    23.59' a kadar açık kalacaktır.

Ücretli Öğretmenler AÖF Sınavlarında Görev Alabilir mi ?

En çok sorulan sorulardan bir tanesi olark gündemde yerini alan sorulardan bir tanesi de ücretli öğretmenlerin sınalvlarda görev alıp almayacağı bu konuyu ogretmenmedya.com olarak ele aldık.

Normalde ücretli öğretmenlere sınav görevi verilmez Açık Öğretim ve diğer sınav görevlerinde yer alabilmesi için ücretli öğretmenlerin idare tarafından sisteme kayıt edilmesi gerekmektedir.Çoğu okul idarecilerinin bu konuda olumsuz görüş bildirmesi olsa da bazı okullardaki idareciler tarafından ücretli öğretmenler de sisteme kayıt ettirilerek sınav görevi alması sağlanılıyor.

Ösym ve diğer kamu kurumu sınavlarında ise yeterli başvurunun olmaması durumunda Kaymakamlık ve Valilik izni alınarak ücretli öğretmenler bu sınavlarda da görev alabilmektedirler.

2020 AÖF SINAV GÖREV ÜCRETLERİ 

Gözetmen : 90₺

Salon Başkanı : 100₺

Bina Sınav Sorumlusu : 120₺

Bina Sınav Sorumlusu Yardımcısı : 110₺

Bina Yöneticisi : 110₺

Yedek Görevli : 80₺

Hizmetli : 75₺

Mebbis ekranına giriş yaparak sol tarafta bulunan sınav işlemi kısmından sınav görevlisi başvuru işlemleri kısmından başvuru yapabilirsiniz.Sınav başvurusu olumlu sonuçlanacak öğretmenlere sms ile bilgilendirme yapılmaktadır.

Sınav Başvurusu Yapmak İçin Tıklayın 

Daha fazla bilgi ve belgeden haberdar olmak için bizi aşağıdaki sosyal medya adreslerimizden takip etmeyi unutmayın.

 

ANDROİD UYGULAMAMIZ-->>>> TIKLAYIN

FACEBOOK GRUBUMUZ---->>>> TIKLAYIN

İNSTAGRAM ADRESİMİZ---->>>> TIKLAYIN

 

Yorumlar(2)

  • Kübra-Çimen

    Son girdiğim sınavda param hala yatmadı. O yüzden umarım bana gelmez


  • İrfan-Erdoğan

    Görevli öğretmenlerin ücretleri arttırılabilir. Çok az veriyorlar.


Yorum Yap

Yorum Yap

En Popüler