Tatile Dair Tüm Detaylar

  • 12 Mart 2020 Perşembe

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yaptığı açıklamalar doğrultusunda 2 hafta süre ile okullar tatil ilan edildi.

16 Marttan itibaren ilk-orta ve lise düzeyindeki okullara 2 hafta tatil ilan edildi.Nisan ayı içerisindeki 1 haftalık tatil öne çekildi fakat öğretmenler bu ara tatilde okulda seminer alıyordu Bakan Ziya Selçuk'a yöneltilen soruda ise bakan bu durumun olağan üstü bir durum olduğu gerekçesi ile öğretmenlerinde okullarda bulunmayacağını belirtti.

EĞİTİME UZAKTAN DEVAM EDİLECEK

Okulların tatil edilmesi sebebiyle herhangibir aksaklık oluşmayacağını ve alt yapının buna göre düzenleneceğini belirten bakan uzaktan eğitimlerin EBA ve Trt televizyonları aracılığı ile verileceğini açıkladı.Detaylı bilgilerin ise www.eba.gov.tr adresinde yer aldığını bildirdi.

SINAVLARIN İPTALİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Bakan Ziya Selçuk herhangibir sınav iptali söz konusu olmadığını bildirdi.15 Martta yapılacak olan EKYS (Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı) nin ipat olmayacağını bildirdi.

ÖĞRETMENLER BU TATİLDE YER DEĞİŞTİRME YAPABİLECEK Mİ ?

Bu konuda Bakan Ziya Selçuk zorunlu halde olmadığı sürece öğretmenlerin il dışına çıkmamaları konusunda uyardı.Ama öğretmenler bu süre zarfında okula gitmeyecekler.

 ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN MAAŞI NE OLACAK ?

Olağanüstü bir durum olduğu için ücretli öğretmenler bu konuda mağdur edilmeyecek ve maaşları yatırılacak.Bu konu ile alakalı kesin bir bilgi yok sadece bakanın açıklaması ücretli öğretmenler mağdur edilmeyecek.Büyük ihtimalle şu şekilde olacak 1 hafta kesilecek çünkü ara tatil öne alınmış olduğu için diğer hafta ödenecek.Zaten çok fazla bi maaş verilmiyor.Ücretli Öğretmenlerle alakalı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

KURSLAR İPTAL OLACAK MI ?

16 Mart öncesi kurslar devam edecek 16 Marttan sonra kurslar 2 hafta süre ile iptal edildi.

Ayrıca tatilden sonra da telefi eğitimleri yapılacak.

En çok merak edilen konulardan bi tanesi de öğretmenler memleketlerine gidebilecek mi ? Sizde aşağıdakl yorum kısmından durum hakkında bildiklerinizi aktarabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve belgeden haberdar olmak için bizi aşağıdaki sosyal medya adreslerimizden takip etmeyi unutmayın.

 

ANDROİD UYGULAMAMIZ-->>>> TIKLAYIN

FACEBOOK GRUBUMUZ---->>>> TIKLAYIN

İNSTAGRAM ADRESİMİZ---->>>> TIKLAYIN

Yorumlar(2)

  • Semra Nur-Odabaşı

    Madem biz okulda bulunmayacağız bari memleketlerimize gidelim


  • Cemil-Baturlu

    Tatil olsa ne olur, memlekete dönmek için bilet bulamıyoruz. Karaborsaya düşmüş. Öğrencilere yapmayın bari!!


Yorum Yap

Yorum Yap

En Popüler