Ücretli Öğretmenlerin Maaşları Ödenecek Mi ?

  • 19 Mart 2020 Perşembe

Dünyayı etkisine alan korona virüsü vakası ile ülkemizde okulların 2 hafta süre ile tatil edildiği açıklaması gelmişti.Açıklamanın ardından Bakan Ziya Selçuk öğretmenlerin mağdur edilmeyeceğini dile getirmişti.Bunun üzerine gündeme ücretli öğretmenlerin maaşı geldi.Ücretli öğretmenlerin maaşları bu süreçte yatacak mı ? Tatil uzayacak mı ? 

Ücretli öğretmenler bu durum karşısında sosyal medya üzerinden haklarını aramaya devam ettiler fakat henüz net resmi bir açıklama yok bu konu hakkında şuan ücretli öğretmenler mevzuat gereği ücret alamayacaklar.

CİMER VE BİMERE YAZDILAR 

Ücretli öğretmenler haklarını aramak için önce cimer ve bimere başvuru yaptılar ilk etapta bimer ve cimerden gelen cevaplarda ilgili mevzuat nedeniyle ücretli öğretmenlerin girdikleri ders saatine göre ücret aldıklarını öne süren bi cevap verildi.Sonraki cimer başvurularında ise mevxuatın düzenlenmesiyle ancak böyle bir durum gerçekleşebilir bu konuda çalışmalar var şeklinde cevaplar verildi.

Ülkemizde yaklaşık 100 bin civarı ücretli öğretmen olduğunu hatırlatarak Bakan Ziya Selçuk'a yöneltilen soruda ise bakan bu konuda şuan güncel mevzuat işliyor bunun için öncelikle mevzuatın değişmesi gerektiğini ve bu konuda bir çalışmanın başlatıldığını belirtti.

Yorum kısmından görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Ücretli öğretmenlere yapılan bu haksızlığa dur demek için bu gönderiyi paylaşalım lütfen ve ücretli öğretmenlere en fazla destek veren ogretmenmedya.com ailesinin instagram hesabını takip edelim.

İNSTAGRAM ADRESİMİZ---->>>> TIKLAYIN

İşte Bakan Ziya Selçuk'a Yöneltilen Sorular ;

Yorumlar(3)

  • Suzan-Yıldırım

    Ücretli öğretmenlere para ödememek için direniyorlar tatil uzarsa biz ne yapacağız ne yiyeceğiz hiç düşünen yok mu bu nasıl insanlık bu nasıl adalet zaten verdiğiniz maaş asgari ücret bile değil


  • Hakkı-Kalkan

    Maaşı vermezseniz açlıktan öleceğiz bari okulları açında koronadan ölelim


  • Duygu-İBİŞ

    100 bin ailenin bu durumdan mağdur edilmesi devletimize yakışmaz maaşım var diye kızımı iki kursa yazdırdım...evin geçimi var...şimdi bizim halimiz ne olacak..taşmı yiğelim...icralar kapıyamı gelsin


Yorum Yap

Yorum Yap

En Popüler