23 Nisan Açıklaması

  • 05 Nisan 2020 Pazar

Bakan Ziya Selçuk bugün bir tweet atarak 23 Nisan için özel bir çalışma yapıldığını öğrencilere ve öğretmenlere bildirdi.Öğrencilerin 100.yılını kutlayacakları 23 Nisan Ullusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aynı duyguları evden de hissedebilecekleri evden katılım sağlayacakları coşkulu bir program düzenlediklerini açıkladı.

İşte Bakan Ziya Selçuk'un attığı o tweet 

 

Bu bayram bizimdir etiketiyle öğretmenlerde bu coşkuya ortak olduklarını belirttiler.23 Nisan günü öğrencilerin balkonlardan şişirdikleri balonları da gökyüzüne bırakarak 23 Nisan için bir farkındalık oluşturacakları bekleniyor.

Öte yandan Bakan Selçuk içinde bulunduğumuz süreci şu şekilde değerlendirdi ; 

Yaşadığımız bu süreç bize şunları gösterdi: 1) Bilim her şart ve halde gereklidir. Bilimi geliştirmenin ve bilim insanı yetiştirmenin manasını, bugün bilim kurulumuzun aldığı kararların ışığında çok daha iyi anlıyoruz. 2) Kendi işini kendi yapabilen, üretebilen; sadece soru değil, sorun da çözebilen insanlar zorluklarla daha kolay baş edebilir.
3) Bireysel farkındalığı yüksek, ailesine bağlı ve topluma saygılı insanlar hayatın akışını kolaylaştırır. İlk günden itibaren, önerilen tedbirlere uyarak kendini, ailesini ve çevresindekileri korumaya alan insanlarımız bunun göstergesidir. 4) Kariyerin, malın mülkün hükmü bir anda düşebilir, geriye ancak ahlak kalır. İçinden geçtiğimiz süreci kazanmak için değil; ancak paylaşmak, yardımlaşmak, yan yana olmak için fırsat kabul eden kurum, kuruluş ve hayırseverler bunu gösterdiler.
5) Alışkanlıklar bir anda değişebilir; uyumlu ve değişime açık bireyler zor zamanlardan geçerken daha az yıpranırlar. Uzaktan eğitim sürecinde çocuklarımız, velilerimiz ve öğretmenlerimiz bunu kanıtladılar. Bütün bunlar ve daha fazlası 2023 Eğitim Vizyonumuzdaki gelecek tasarımının esaslarıydı. Tasarım beceri atölyeleri bunun içindi... Duygu, düşünce, eylem bütünlüğü bunun içindi... Çift kanatlı eğitim, tasarım odaklı düşünme, toplumsal fayda çalışmaları bunlar içindi... Şimdi görüyorum ki, eğitim tasarımımızda ortaya koyduğumuz tüm ilkeler tam da bu zor günler içinmiş.

Tüm gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın.

İNSTAGRAM ADRESİMİZ---->>>> TIKLAYIN 

Yorumlar(0)

Yorum Yap

Yorum Yap

En Popüler