Kamuya KPSS şartsız en az ilkokul mezunu 249 temizlik görevlisi alımı yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yeni personel alımı yayımlandı. Yayımlanan personel alımına göre Yargıtay Başkanlığı’na en az ilkokul mezunu KPSS şartsız 249 temizlik görevlisi alımı yapılacak. Yargıtay KPSS şartsız personel alımı için ilan detayları ve başvuru şartları haberimizde ayrıntılı olarak ifade edildi.

09 Haziran 2021 Çarşamba 20:12
312 Okunma
Kamuya KPSS şartsız en az ilkokul mezunu 249 temizlik görevlisi alımı yapılacak!

Kamuda çalışmak isteyenler için İŞKUR üzerinden kamu iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilana göre Yargıtay Başkanlığı’na en az ilkokul mezunu kadrolu kamu işçisi alımı yapılacak. Başvurular 7 Haziran Pazartesi başlamış olup, 11 Haziran tarihinde sona erecektir.

Adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden online olarak yapabilecek. Yargıtay en az ilkokul mezun kamu personel alımında alım yapılacak meslekler şu şekilde:

Alımlarda 249 temizlik görevlisi, 7 garson, 13 bahçıvan ve 6 aşçı alımı gerçekleşecek. Temizlik görevlisi, bahçıvan ve aşçı alımı için KPSS puan şartı aranmıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

Genel başvuru şartları şu şekilde açıklandı:

  1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,
  2. Kamu haklarından mahrum olmamak,
  3. Sınavın son başvuru tarihi itibariyle18 yaşını tamamlamış olmak,
  4. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  5. Kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak,
  6. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak,(yapılmış, tecilli veya muaf olmak)
  7. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan(bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak,
  8. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,
  9. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu sonuçlanmak,
  10. İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.